SCP-002-IR


rating: +2+x
blank.png

دستورالعمل های ویژه مهارسازی: به منظور جلوگیری از دسترسی غیرمجاز، کمان و زه و تیرها از هم جدا شده و در سه گاوصندوق جداگانه با قفل چند مرحله ای قرار داده شده و هیچکس حق نزدیک شدن تا فاصله سی متری به این گاوصندوق ها را ندارد ، سه شیفت نگهبانی ۲۴ ساعته این گاوصندوق را نگاهبانی میکنند ، منطقه اطراف (SCP-002-IR ) توسط یک حصار بلند محصور شده و به عنوان یک محدوده رزمایش توسط نیروهای زمینی ایران معرفی شده است. تیمی از ناظران قرار است همیشه در (SCP-002-IR ) مستقر شوند تا به طور منظم وضعیت امنیتی (SCP-002-IR ) را گزارش دهند. هر گونه نقض در کمان آرش باید فورا گزارش شود . به محض دریافت چنین گزارشی، دارایی‌های نظامی بنیاد مستقر در خاورمیانه براساس طرح اضطراری (SCP-002-IR ) فعال و مستقر می‌شوند تا وضعیت را ارزیابی کنند، و در صورت لزوم، با هر نیروی متخاصمی که وارد می‌شوند، درگیر شوند.

شرح: پس از قتل مشکوک دکتر همایون با یک تیر قدیمی که با هنرمندی بالا ساخته شده بود ، درحالی که وی تنها در مرکز مطالعات در طبقه منفی ۲۷ در حال مطالعه روی سلول های بنیادی مکشوفه از یک عهدی بود ، بنیاد مطمئن شد که با یک سلاح باستانی مهارسازی نشده مواجه شده .
مورخان بنیاد در آثار بجای مانده از کتب اواسط عصر ساسانیان از سلاحی سخن گفته بودند که طبق کتیبه های باستانی می‌توانست اهدافی را در غار ها و مخفی گاه ها نابود کند.
طبق کتیبه های ساسانی کشف شده در مقبره هولاکو ، در یک شب هجده شاهزاده ایرانی که ادعای پادشاهی داشتند و در چند شهر مختلف در مخفیگاه های زیرزمینی حضور داشتند ، توسط تیر های زیبا و بی نقصی به قتل رسیدند ولی هرگز راز قتل آنها فاش نشد‌.

در سال ۷۶ وحدت خورشیدی پس از دستگیری دو نیروی عملیاتی از گروه قیام آشوب در مخفیگاهی واقع در جنگل گیسوم، وسایل مشکوفه از مخفیگاه به مقر گیلمردان در شعبه رشت بنیاد منتقل گردید، در میان وسایل مکشوفه یک کمان زیبای باستانی و یازده عدد تیر چوبی با پیکان فولادی و پر سفید با ظرافتی خیره کننده وجود داشت. پس از بازجویی پیشرفته از آن دو نفر مشخص گردید که این کمان باستانی ناهنجار بوده و مدتیست برای ترور از آن استفاده میکنند.
بلافاصله کمان و تیرهای آن به مرکز مطالعات اسطوره شناسی ارسال گردید و معلوم شد در تاریخ اساطیری و پهلوانی یک نمونه ی مشابه با آنچه از گزارشات اعترافات بدست آمده وجود دارد اما سرنوشت آن مورد مشابه نامعلوم گزارش شده بود. دپارتمان مشاهیر نیز به صراحت اعلام نمود که این کمان باید همان کمان آرش باشد و هرگونه آزمایش روی آن را ممنوع اعلام نمود.
پس از تحقیقات میدانی این مجموعه به همراه پرونده های جانبی به مقر گیلمردان در شعبه رشت بنیاد بازگردانده شد. پس از مشورت مدیران ارشد این شعبه تصمیم گرفته شد چندین آزمایش روی این مجموعه صورت گیرد تا به اطلاعات تکمیلی در پرونده ها اضافه گردد.
در گزارش تست اول آمده که این کمان و تیرها توسط آتش و ضربه و اسید و مواد مذاب آسیب نمی‌بینند. ولی پس از برخورد هر تیر با هدف کاملا نابود شده و قابل بازیابی نمی‌باشد.
در گزارش تست دوم آمده اگر دو تیر را همزمان داخل کمان بگذاریم و تیراندازی انجام شود، پس از رها شدن زه کمان، تیرانداز جان خود را از دست داده ولی فقط یک هدف مورد اصابت قرار میگیرد و تیر دوم جلوی پای تیرانداز می افتد.
در گزارش تست سوم آمده که شما نمیتوانید با این کمان تیری به سمت خود شلیک کنید. حتی خودتان در گذشته و یا آینده و حتی خودتان در یک واقعیت دیگر را نمیتوانید بکشید. در تمامی این تلاش ها تیر پرتاب شده جلوی پای تیرانداز می‌افتد.
در گزارش تست چهارم آمده این کمان تیرهایی بجز تیرهای مخصوص را نمی‌تواند شلیک کند و همگی را خطا میزند و اگر از تیرهای متفرقه استفاده کنید تأثیر ناهنجار ندارد و تیرانداز نیز جان خود را از دست نمی‌دهد.
در گزارش تست پنجم آمده که شما میتوانید با یک تیر فقط یک هدف را مورد هدف قرار دهید و نه بیشتر. در ضمن شما میتوانید هر هدفی را در هر کجای سرزمین ایرانیک مورد هدف قراردهید، هیچ گاوصندوق و یا دیوار و سنگر و مخفیگاهی نمی‌تواند مانع به هدف خوردن این تیراندازی شود.

پس از این پنج آزمایش نماینده ی کمیته اخلاقی به مرکز مطالعات اسطوره شناسی در دپارتمان مشاهیر گزارشات را ارسال نمود و گزارش داد که بر خلاف گفته های شما این تست ها انجام گردیده و نزدیک است که این کمان و تیرها از بین برود، زیرا پس از این پنج تست تنها سه عدد از تیرهای آن باقی مانده. پس از ارسال این گزارش ، بدستور مدیران ارشد دپارتمان مشاهیر این کمان و تیرهای باقیمانده برای مهار سازی و محافظت به مقری دیگر منتقل گردیدند.

(SCP-002-IR ) کمانی است که فقط با تیرهایی با پیکان ساخته شده از فولاد ایرانی و چوب خدنگ و پر قو سپید را دقیق به هدف میزند و باقی تیرها را خطا میزند. این کمان با تیر یاد شده اگر در قلمرو سرزمین ایرانیک باشد میتواند هر هدفی را در در قلمرو سرزمین ایرانیک مورد اصابت قرار دهد، نیروی این کمان از جان فرد تیرانداز تامین می‌شود و به محض رها کردن زه کمان ، تیرانداز جان خود را از دست میدهد.

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License